#ihanapihispäivä Hunsvottilassa Vesilahdella

Syyskuussa tapahtuu! 8.9.2018 vietämme yhdistyksen 15-vuotisjuhlavuoden kunniaksi Ihanaa Pihispäivää koirien kuningaskunnassa Hunsvottilassa klo 11 – 13 (Kontinmaantie 29, 37470 Vesilahti).

Hunsvottilan liikuntapuisto on n.5000 m2 kokoinen aidattu alue (aidan korkeus 2 m), jossa koirat voivat juosta vapaana ja tehdä omistajan ohjauksessa motoriikkaharjoituksia. Alueella myös pienemmille pihiksille Säkälän lähiö, jossa matalampia harjoituslaitteita. Välillä voi huilahtaa ja paistaa nuotiolla yhdistyksen tarjoamat makkarat. Jotta osaamme varata riittävästi tarjottavaa, ilmoitathan tulostasi Annelille (040 7516 508 tai anneli.jylha(at)iki.fi).

Tapahtuma on ilmainen, yhdistys maksaa aluevuokran. Tämä on oiva tilaisuus myös uusille rotuun tutustujille tavata useita vauhdikkaita pihakoiria yhtä aikaa. Kuvia Ihanasta pihispäivästä voi jakaa Instagramiin ja Facebookiin hashtagilla #ihanapihispäivä.

Ajankohta: 
Lauantai, 8. syyskuu 2018 - 11:00