#ihanapihispäivä

Yhdistys haastaa 15-vuotisjuhlavuotensa kunniaksi kaikki jäsenensä viettämään Ihanaa pihispäivää 1.7.-30.9.2018 välisenä aikana. Kuka tahansa yhdistyksen jäsen voi siis suunnitella ja järjestää pop up -tapahtuman ja koota omalla alueellaan asuvia pihakoiria omistajineen yhteen viettämään Ihanaa pihispäivää!

Vietitpä Ihanan pihispäivän sitten Hangossa, Kuopiossa tai Oulussa ideana on viettää aikaa pihakoirien kanssa luontoretkellä, jonkin harrastuslajin parissa tai vaikkapa piknikillä puistossa ja nauttia yhdessäolosta sekä tästä yhteisestä ihanasta rodustamme.

Ilmoita tapahtumastasi yhdistyksen aluetoimintavastaavalle, se kannattaa!

- Kerro suunnittelemasi Ihanan pihispäivän ajankohdasta ja sisällöstä Liisalle (liisa.parviainen(at)hotmail.com), joka huolehtii siitä, että tapahtumasta tulee ilmoitukset yhdistyksen nettisivuille sekä Facebook -sivulle

- Jos ajatuksenasi on tarjota tapahtumassa kahvia, mehua, eväsleipää, makkaraa tai muuta pientä tarjottavaa, Liisa voi myöntää sinulle pienen budjetin pihispäivääsi varten ja saat kululaskua sekä kuitteja vastaan rahat takaisin yhdistykseltä budjettisi puitteissa

- Jos suunnittelemasi Ihana pihispäivä sisältää koulutusta tai muuta aktiviteettia, johon toivoisit saavasi yhdistykseltä taloudellista tukea osallistumismaksujen alentamiseksi, ole yhteydessä Liisaan

- Jaa kuvia Ihanasta pihispäivästäsi Instagramiin ja Facebookiin hashtagilla #ihanapihispäivä. Näin näytämme kaikille, kuinka ihanaa meillä on pihakoiraporukalla!