Open Show 2017 tuloksia

Lauantaina 5.8.2017 pidettiin Tanskalais-ruotsalaiset pihakoirat ry:n järjestämä Open Show Keuruulla.

Päivän korkkasi kaatosade mutta iltapäivää kohden keli koheni ja osallistujat saivat nauttia jopa auringonpaisteesta.
Suurkiitos järjestäjille ja kaikille osallistujille!
Ja tietenkin onnittelut kaikille!

JUNIOR HANDLER, 10-13 v.
Elsa Kosomaa s.2004 & Yacatis Xuper Rascal “Manu” JH1
Piitu Salminen s.2005 & My Fabled First Love JH2
Venla Komu s.2006 & Thana JH3

JUNIOR HANDLER, 14-17 v.
Maria Palmu s.2001 & Yacatis Dingo Didim JH4

UROKSET BABY-LUOKKA 5-7 kk
Blåtandens Bragi När Himlen Ändrar Färg “Loki” BABY2
Dobgun’s Hoppe Hvidore “Hoppe” BABY1 KP

UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk
Hopp Fallera Durius Argous “Arsi” PEK1 KP ROP-PENTU
Leonberget’z Hårik Hvitserk “Valo” PEK2 KP

NARTUT BABY-LUOKKA 5-7kk
Blåtandens Blær Innan Himlen Klarnar “Tuuma” BABY1 KP
Tarupihan Fenix For Me “Fifi” BABY2

NARTUT PENTULUOKKA 7-9kk
Hopp Fallera Daphne Argoa “Peppi” PEK3
Hopp Fallera Delphina Argoa “Manteli” PEK4
Yacatis Caramel Cookie “Nekku” PEK2 KP
Yacatis Älskade Sissi Aztadotter “Hymy” PEK1 KP VSP-PENTU

UROKSET JUNIORILUOKKA 9-15kk
Håkonvetlenpoika “Eka” ERI1 SA VSP-JUNIORI
UROKSET NUORTEN LUOKKA 15-24kk
Dreamofmine Nanouk “Keimo” ERI
Hepulin Eemeli “Pelle” ERI3
Hopp Fallera Cuculus Carelicus “Viljo” ERI2 SA
Mirac-Pax-N “Jekku” ERI4
Yacatis Vanilla Ice “Väinö” ERI1 SA ROP-NUORI

UROKSET AVOIN LUOKKA 24kk-
Belovedbiscuitbosse “Bosse” ERI4 SA
Dandinas High Score Ace “Pörje” ERI1 SA PU3, PARAS HÄNTÄ
Dandinas Special Soul “Aatu” ERI
Filmur Göran “Piko” EH
Fjellalunda’s Incredible Ijacoz “Poju” ERI3 SA
Hepulin Casper “Kassu” ERI
Hopp Fallera Apsnygga Abbe “Abbe” EH
My Fabled First Love “Noppa” EH
My Fabled First Snow “Sisu” EH
Pikkupihan Erlan Erioniitti “Näpsä” EH
Rajaplan Alfons Kidouson “Nacho” ERI
Villiniityn Iikka-Viikari “Tarmo” EH
Yacatis Dingo Didim “Åke” EH
Yacatis Örnie Överste “Olavi” EH
Yacatis Xuper Rascal “Manu” ERI2 SA PU4

UROKSET VALIOLUOKKA
Olga Cæcilie’s Daniel “Daniel” POISSA
Simpuran Kepponen “Vili” ERI1 SA PU1 VSP
Yacatis Eureka Ephiski “Hiski” ERI2 SA PU2
Yacatis Ikiliikkuja Indy “Nooa” ERI3 SA
Yacatis Marsipan Mums “Masi” ERI4 SA

UROKSET VETERAANILUOKKA 8 v-
Dekkarin Achille Poirot “Piki” ERI2
Ilsø Danske Lenni Fra Sundet “Lenni” ERI1 SA VSP-VET
Yacatis Isfolkets Ulvar “Unski” POISSA

NARTUT JUNIORILUOKKA 9-15kk
Bremmelgaards Kiche “Impi” ERI1 SA ROP-JUNIORI
Dobgun’s Frigga Fulgora “Frigga” POISSA
Simpuran Lempi “Lempi” EH3
Simpuran Lyyli “Valo” POISSA
Yacatis Wilhelmiina Nordic Ace “Miina” ERI2

NARTUT NUORTEN LUOKKA 15-24kk
Drömvinden’s Hot Honey Pie “Roosa” EH1
Frikraft’s Happy New Year “Friida” H
Ilolanpihan Siilopiilon Siina “Sinttu” H
Koogarden’s Kind-Hearted Karla “Karla” EH3
Yacatis Unna Af Sommernäs “Unna” EH2

NARTUT AVOIN LUOKKA 24kk-
Fjellalunda’s Odiana “Odi” EH3
Pikkupihan Delmine Delessiitti “Elviira” ERI2
Rajaplan Agnes Kidouson “Fanny” EH
Tamoras Kiara “Likka” ERI1
Thana “Netta” EH4
Yacatis Å-Happy of Wind “Hippu” EH

NARTUT VALIOLUOKKA
Gårdbanditten Sjarmerende Sonja “Soni” ERI4
My Fabled First Step To Fame “Nalla” ERI1 SA PN1 ROP, PARHAAT LIIKKEET
Pikkupihan Bleckhardina Barium “Nera” ERI
Tamoras Miss Mystique “Mysli” ERI, PARAS PÄÄ
Yacatis Lady Lilyann “Lilli” ERI
Yacatis Noblessa Nugget “Elsa” ERI2 SA PN2
Yacatis North Ninfea Cassis “Stella” ERI3 SA PN3

NARTUT VETERAANILUOKKA 8 v-
Nybygårds Cajsa Caramel “Cajsa” ERI2
Simpuran Ilona Onneli “Ilona” POISSA
Yacatis Metsänhenki “Venla” POISSA
Yacatis Varga Den Vilda “Vilda” ERI1 SA PN4 ROP-VET

KASVATTAJALUOKKA
KASV1 Yacatis om. Mia, Pasi & Jamina Satamo, Hirsjärvi ROP-KASVATTAJA
KASV2 Simpuran om. Anneli Mäkinen, Vesilahti POISSA

PARAS PARI
Tamoras Miss Mystique + Håkonvetlenpoika

PARAS PERHERYHMÄ
Yacatis North Ninfea Cassis + My Fabled First Step To Fame + My Fabled First Love + My Fabled First Snow (emä, pentu, pentu, pentu)