Etsitään: vastuuhenkilö vuosikirjalle

Kennelliiton määrittelemiin rotuyhdistyksen tehtäviin kuuluu rodun terveys- ja tulostietojen kerääminen ja julkaisu. Yksi näistä julkaisumuodoista on yhdistyksen vuosikirja, johon kootaan tietoja terveystuloksista, rekisteröinneistä, harrastuksista ja näyttelyarvosteluista.

Vuosikirjan vastuuhenkilön tehtävä on huolehtia, että kaikki julkaisuun tarvittava materiaali tulee kootuksi. Vuosikirjaa tekee työryhmä, joka jakaa tehtävät - vastuuhenkilö voi osallistua itse materiaalin kokoamiseen tai olla organisaattorina. Materiaalin taittamiseen julkaistavaan muotoon saa tarvittaessa apua julkaisutoimikunnan graafikoilta.

Vuosikirja on tärkeä osa yhdistyksemme julkaisutoimintaa, ja sen tekemiseen osallistuminen onnistuu helposti mistä päin Suomea tahansa!

Kiinnostaako? Ota yhteyttä Elisaan elisareunanen@gmail.com