Open show 29.7.2012

Tuomari: Jari Laakso

JUNIORHANDLER 10-13 V.
1. Hildur Lahti
2. Anton Satamo
3. Julia Valtajärvi
---
Jussi Brummer
Emilia Tast
Annica West

JUNIORHANDLER 14-17 V.
1. Henna Keränen
2. Ida Satamo
3. Henna Simonen
---
Annamaria Suni
Sonja Mäkinen

Juniorhandler-luokkien yhteiskilpailun voitti Henna Keränen ja toiseksi sijoittui Hildur Lahti.

UROKSET JUNIORILUOKKA 9-15 kk
Mochaccino ERI1 SA ROP-JUN
Yacatis Marshmallow Mums ERI2

UROKSET NUORTEN LUOKKAT 15-24 kk
Kitenga Yes Yapper ERI2
Yacatis Ikiliikkuja Indy ERI
Yacatis Jack Jet ERI3
Yacatis Jambo Jet ERI
Yacatis Kastor Nordic Kemp ERI1 SA
Yacatis Lord Leonard ERI4

UROKSET AVOIN LUOKKA 24 kk
Belovedbiscuitbosse ERI
Kian's Trunte Kalle ERI2 SA PU3
Nybygårds Nyfikna Nils ERI
Nybygårds Ovanliga Ottar ERI3 SA PU4
Pikkupihan Aprilis Apliitti ERI
Simpuran Salamatassu ERI
Stolta Ebbas Höner Heimdall ERI
Yacatis Be My Hero ERI1 SA PU2
Yacatis Isfolkets Ulvar ERI4 SA
Orestaden Puskas ERI

UROKSET VALIOLUOKKA
Olga Cæcilie's Daniel ERI1 SA PU1 VSP

NARTUT JUNIORILUOKKA 9-15 kk
Hejdalen's Bianca Castafiore ERI4
Hejdalen's Betty Boop ERI3
Yacatis Maräng Mums ERI2
Yacatis North Nadina Centa POISSA
Yacatis North Nano Cookie ERI1

NARTUT NUORTEN LUOKKA 15-24 kk
Nybygårds Rosiga Rosa ERI1 SA PN2
Yacatis Gullan Vildtösen ERI
Yacatis Götilda Vildtösen ERI4 SA
Yacatis Iki-Ihana Ingela ERI
Yacatis Kastanya Nordic Kemp ERI3 SA
Yacatis Katinka Nordic Kemp ERI2 SA PN3
Yacatis Lady Lilyann ERI

NARTUT AVOIN LUOKKA 24 kk
Nybygårds Originella Oona ERI
Simpuran Meirän Maisa ERI
Simpuran Meirän Manta ERI2 SA
Yacatis Gina Gullskjona ERI1 SA
Yacatis Varga Den Vilda ERI4
Yacatis Vildsinta Vanda ERI3
Yacatis Å-Happy of Wind ERI

NARTUT VALIOLUOKKA
Nybygårds Cajsa Caramel ERI2 SA
Yacatis Metsänhenki ERI4 SA
Yacatis Nordic Nappie ERI1 SA
Yacatis Tyra af Ärtan ERI3 SA

NARTUT VETERAANILUOKKA 8 v.
Easy Jump's Xena ERI2 SA PN4
Leonberget'z Fantasy for Yacatis ERI1 SA ROP-VET PN1 ROP

KASVATTAJAT
Yacatis om. Mia Satamo, Somero KP ROP-KASV