Näyttelytulokset

Somero 30.6.2018

Tuomarit:

Markku Mähönen
Pennut, urokset, epävirallinen kotikoiraluokka, ROP-pentu, ROP-nuori, Paras veteraani, Kasvattajaryhmä, Paras pari

Kirsi Tevalin
Nartut, ROP-juniori, Paras jälkeläisryhmä, Best In Show, Lapsi&koira

Lapsi & koira

3-9 -vuotiaat
LK1 Minttu Järvi - Yacatis Metsänhenki LK4
LK2 Saaga Märkälä - Muruseni Toiveunen Ukkosen Poika LK3
LK3 Sofia Lind - Nybygårds Bästa Börje LK1
LK4 Aada Märkälä - Yacatis Ukkospilven Uni LK2

10-17 -vuotiaat
LK10 Elias Lehtinen - Yacatis Kastor Nordic Kemp LK4
LK11 Anton Ginman - Hopp Fallera Emotionally Yours
LK12 Isla Nevanlinna - Jäähelmi
LK13 Piitu Salminen - My Fabled First Love LK1
LK14 Venla Komu - Thana
LK15 Emilia Sintonen - Kitenga Brilliant Basti
LK16 Vanessa Wilenius - Nybygårds Yngsta Ylva LK2
LK17 Elsa Kosomaa - Yacatis Xuper Rascal LK3
LK18 Emmi Aaen - Yacatis Royal Magic Pot

Näyttelyn paras Lapsi&koira - Piitu Salminen - My Fabled First Love

Urokset, Pennut 5-7 kk

1 Hopp Fallera Emotionally Yours FI13421/18 PEK3
2 Yacatis No Limits FI13787/18 PEK1 KP VSP-PENTU
3 Yacatis Not Your Business FI13786/18 PEK4
4 Yacatis Phelan Black Phoenix FI15553/18 PEK2 KP
5 Yacatis Vargo Af Vilda Valhalla FI13779/18 POISSA

Urokset, Pennut 7-9 kk

6 Bestaran Urbaani Urkki FI10773/18 PEK2
7 Kitenga Brilliant Basti SE52761/2017 PEK1 KP
8 Yacatis Suomi Ioo Vilkas FI10159/18 PEK3
9 Yacatis Suomi Ioo Unelias FI10155/18 PEK4

Nartut, Pennut 5-7 kk

10 Dandinas Be a Princess ER12533/18
11 Dandinas Oh My Gosh FI12529/18 PEK3
12 Hopp Fallera Emotion In Motion FI13419/18
13 Yacatis Valma Af Vilda Valhalla FI13780/18
14 Yacatis Vanni Af Vilda Valhalla FI13781/18 PEK4
15 Yacatis Never Say Never FI13788/18 PEK2 KP
16 Yacatis No Doubt FI13789/18 PEK1 KP ROP-PENTU
17 Yacatis Not for Sale FI13790/18
18 Yacatis Peigín Golden Phoenix FI15556/18

Nartut, Pennut 7-9 kk

19 Bestaran Erityinen Elisabeth FI10772/18 PEK2
20 Bestaran Taipumaton Tarjuska FI10775/18 PEK1 KP
21 Blåtandens Gló Som En Obegriplig Kärlek FI55450/17 PEK3

Urokset, Kotikoiraluokka

22 Dekkarin Achille Poirot ER43527/04 KOTIKOIRA 3
23 Belovedbiscuitbosse FI47049/10 KOTIKOIRA 1
24 Filmur Göran FI31914/12
25 Hepulin Eemeli FI11640/16 KOTIKOIRA 2
26 Hopp Fallera Apsnygga Abbe ER40349/13
27 Hopp Fallera Durius Argous FI10295/17
28 Simpuran Salamatassu ER21382/08
29 Yacatis Marshmallow Mums ER50493/11

Urokset, Junioriluokka

30 Blackien Braveheart FI43079/17 JUN ERI3
31 Blackien Zuper Wind FI43080/17 JUN EH
32 Bonyasmin Monster FI38483/17 JUN ERI1 SA ROP-JUNIORI
33 Dobguns Hoppe Hvidore FI32571/17 JUN EH
34 Muruseni Toiveunen Ukkosen Poika FI43645/17 JUN H
35 Pikkupihan Iivar Iivariitti FI23990/17 POISSA
36 Pikkupihan Josva Joseiitti ER46722/17 POISSA
37 Pikkupihan Kauno Korundi ER46723/17 JUN ERI2
38 Vauhtivaltteri ER32070/17 JUN EH
39 Vekkuliville ER32066/17 JUN ERI4
40 Yacatis Flaming Fireheart FI39459/17 JUN EH

Urokset, Nuortenluokka

41 Dandinas Lord of the Cinnamon FI49498/16 NUO EH2
42 Just Passeli Unelmabisnes FI11093/17 NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP ROP-NUORI
43 Leonberget´z Hårik Hvitserk SE13446/2017 NUO EH3
44 Yacatis Ymer Kvik FI54780/16 NUO EH4

Urokset, Avoin luokka

45 Dandinas Party Boost FI10831/16 AVO ERI1 SA VASERT
46 Hepulin Franklin FI39485/16 AVO EH
47 Hopp Fallera Cuculus Carelicus FI14869/16 AVO EH
48 Maison Coco Chocolate FI36603/14 AVO ERI2 SA
49 Maison Coco Enzo FI34229/15 AVO H
50 Nybygårds Chef Cesar ER55659/14 AVO ERI3
51 Skadis Cagolika Cnö av Skogssork FI40267/16 AVO EH
52 Yacatis Payat Wild Papoose ER21453/15 AVO H
53 Yacatis Royal Magic Pot FI40275/12 AVO EH
54 Yacatis Vanilla Ice FI29843/16 AVO EH
55 Yacatis Vanilla Sky FI29842/16 AVO H
56 Yacatis Xuper Rascal FI51221/12 AVO ERI
57 Yellowskin's Lille Många Bäckar Små FI52300/13 AVO ERI4

Urokset, Valioluokka

58 Ekolunds Kanel FI17800/15 VAL EH
59 Mirac-Pax-N FI32517/16 VAL ERI
60 My Fabled First Love FI20380/15 VAL ERI2 SA PU3
61 Simpuran Kepponen ER40967/14 VAL ERI3 SA PU4
62 Yacatis Eureka Ephiski FI11837/14 VAL ERI1 SA PU2
63 Yacatis Gastor Riga Gameboy FI32262/14 VAL ERI4
64 Yacatis Ikiliikkuja Indy ER18078/11 VAL EH
65 Yacatis Kastor Nordic Kemp FI22460/11 VAL ERI

Urokset, Veteraaniluokka

66 Kian's Trunte Kalle FI36044/12 VET ERI1 SA VSP-VETERAANI
67 Pousoda Casanova FI56018/09 VET ERI2
68 Stolta Ebbas Höner Heimdall FI19730/10 VET H
69 Yacatis Isfolkets Ulvar ER28448/06 VET EH3

Nartut, Junioriluokka

70 Blackien Beautiful Cinna Sunrise FI43083/17 JUN ERI
71 Blåtandens Blær Innan Himlen Klarnar FI25280/17 JUN EH
72 Bonyasmin Minnie FI38480/17 JUN ERI2 SA
73 Dandinas Mothersday Gift FI34006/17 JUN ERI
74 Gårdbanditten Aissa Her Majestry FI45659/17 JUN ERI4 SA
75 Ilolanpihan Saaga S ER49494/17 JUN EH
76 Koogarden's Sound Like Sinergy FI38999/17 JUN ERI1 SA VSP-JUNIORI
77 Pikkupihan Isla Iridium FI23993/17 JUN EH
78 Pikkupihan Karla Katinkulta ER46726/17 JUN EH
79 Pikkupihan Kuura Kuukivi ER46728/17 JUN EH
80 Sofalex Emelie ER52151/17 JUN ERI
81 Vainuvenla ER32067/17 JUN ERI
82 Valpasveera ER32068/17 JUN ERI
83 Vilkasviivi ER32069/17 JUN ERI
84 Voimavilma ER32065/17 JUN ERI3 SA
85 Yacatic Always Suprise EJ49386/17 POISSA
86 Yacatis Ellaiza En Stjerne ER26962/17 JUN ERI

Nartut, Nuortenluokka

87 Bremmelgaards Kiche FI54439/16 NUO ERI2 SA
88 Dandinas Xtra Sugar FI44495/16 POISSA
89 Hopp Fallera Daphne Argoa FI10291/17 NUO EH
90 Hopp Fallera Delphina Argoa FI10292/17 POISSA
91 Simpuran Lempi FI55063/16 NUO EH3
92 Yacatis Xena Is Here There Everywhere FI42095/16 NUO EH4
93 Yacatis Älskade Sissi Aztadotter FI13669/17 NUO ERI1 SA PN2 SERT VSP-NUORI

Nartut, Avoin luokka

94 Drömvinden’s Hot Honey Pie SE15502/2016 AVO EH
95 Hejdalen's Betty Boop FI42258/11 AVO EH
96 Hopp Fallera Convallaria Carelica FI14867/16 AVO H
97 Ilolanpihan Siilopiilon Siina FI21923/16 AVO ERI
98 Mattishus Daisy FI12793/16 AVO EH
99 Nybygårds Rosiga Rosa FI17556/11 POISSA
100 Pikkupihan Bertiela Berkelium ER26141/12 AVO ERI
101 Pikkupihan Dorodea Dolomiitti FI27503/14 AVO EH
102 Simpuran Kinuski ER40966/14 AVO EH
103 Tamoras Kiara FI33390/16 AVO ERI4
104 Thana FI48873/15 AVO EH
105 Yacatis Maräng Mums EJ50494/11 AVO ERI
106 Yacatis One More Time FI17248/15 AVO ERI
107 Yacatis Ukkospilven Uni ER42356/12 AVO ERI1 SA
108 Yacatis Unna af Sommernäs FI23023/16 AVO ERI2 SA
109 Yacatis Wictoria Nordic Ace FI35123/16 AVO H
110 Yacatis Xuper Joyful FI51223/12 POISSA
111 Yacatis Yenta Vildros ER58936/12 AVO ERI3

Nartut, Valioluokka

112 Blackien Candy Crush Saga FI21661/15 VAL ERI2 SA PN3
113 Dandinas High Score Belle FI44763/14 VAL EH
114 Ljuvliga-Söta ER47284/12 VAL ERI
115 My Fabled First Step To Fame FI20379/15 VAL ERI
116 Nybygårds Yngsta Ylva FI58071/12 VAL EH
117 Pihanaisen Pippi-Lotta FI49107/14 VAL ERI
118 Stolta Ebbas Njärd Najad FI48087/13 VAL ERI4 SA
119 Tamoras Miss Mystique FI15994/14 VAL EH
120 Yacatis Lady Lilyann EJ28517/11 VAL ERI
121 Yacatis Noblessa Nugget FI15004/15 VAL ERI1 SA PN1 ROP
122 Yacatis Pauwau Wild Papoose ER21455/15 POISSA
123 Yacatis Wilhelmina Nordic Ace FI35124/16 VAL ERI3 SA

Nartut, Veteraaniluokka

124 Fjellalunda's Odiana FI33042/14 VET EH
125 Kitenga True Swede Tribecca FI54398/10 VET ERI2 SA
126 Nybygårds Originella Oona FI20952/10 VET EH
127 Umpa FI25682/12 POISSA
128 Yacatis Gina Gullskjona ER47876/05 VET ERI1 SA PN4 VASERT ROP-VET
129 Yacatis Metsänhenki ER30165/07 VET ERI4
130 Yacatis Nordic Nappie ER58108/07 POISSA
131 Yacatis Varga Den Vilda ER18362/09 VET ERI3
132 Yacatis Å-Happy Of Wind ER50197/09 POISSA

Jälkeläisluokka

300 Yacatis Yenta Vildros Om. Anna Loimaranta 39, 52, 82, 84 JÄK1 KP
301 Yacatis Xuper Rascal Om. Marina Kosomaa 38, 39, 81, 83 JÄK2 KP

Kasvattajaluokka

200 Anna Loimaranta Om. Anna Loimaranta 39, 82, 83, 84 KASV3 KP
201 Blackien Om. Rita Wilenius Ei esitetty
202 Dandinas Om. Nina Seppälä 41, 45, 73, 113 KASV1 KP ROP-KASV
203 Hopp Fallera Om. Merja Hiidensalo Ei esitetty
204 Nybygårds Om. Jaana Löfberg Ei esitetty
205 Pikkupihan Om. Helena & Sonja Mäkinen Ei esitetty
206 Yacatis Om. Mia, Pasi & Jamina Satamo 62, 108, 121, 123 KASV2 KP

Paras Pari

PP1 Yacatis Noblessa Nugget “Elsa” & Yacatis Wilhelmina Nordic Ace “Miina” Paras Pari 1
PP2 Blackien Candy Crush Saga & Nybygårds Yngsta Ylva Paras Pari 2

Paras Pää
121 Yacatis Noblessa Nugget

Parhaat Liikkeet
42 Just Passeli Unelmabisnes

Dortmund, Saksa 14.10.2016

Tuomari: 
Ümit Özkanal, Turkki

Veteran Class
Ilsø Danske Lenni Fra Sundet "Lenni"
Excellent 1
Best of Breed Veteran
=> BUNDES-VETERANENSIEGER 2016

Jyväskylä KV 8.11.2014

Tuomari: 
Barbara Müller Sveitsi

Urokset
Pikkupihan Dimon Dioriitti PEK1...
Porthos JUN ERI1
Simba JUN EH3
Yacatis Eureka Ephiski JUN ERI2
Yacatis Öjar Önskedröm poissa
Dandinas Special Soul AVO ERI2 SA PU4 VARA-SERT
Raul Mooney AVO ERI3
Yacatis Marsipan Mums AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP CACIB FI MVA
Ilsø Danske Lenni Fra Sundet VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Yacatis Ikiliikkuja Indy VAL ERI2 SA PU3

Nartut
Yacatis Cute Lill Miss Cayla JUN ERI1
Nybygårds Yngsta Ylva AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP FI MVA
Yacatis Coffeepot Cinder VAL ERI1 SA PN2
Yacatis North Ninfea Cassis VAL ERI2 SA PN3

Kasvattajaluokka
Kennel Yacatis KASV1 ROP-kasvattaja

Heinola KR 24.8.2014

Tuomari: 
Ole Staunskjaer (DEN

Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Simba JUN POISSA
Pihapolun Eerik AVO EH1
Yacatis Weikeä Wekkaus AVO T
Pihapolun Eemil VAL ERI1 SA PU1 VSP
Yacatis Ikiliikkuja Indy VAL EH2
Benzelias Kicstarting Kelly JUN EH1
Gartnervejens Motgun af Nal JUN EH2
Yacatis Cute Lill Miss Cayla JUN EH3
Gårdbanditten Sjarmerende Sonja NUO ERI1 SA PN2 SERT
Pihapolun Estelle AVO EH1
Maison Coco Amelie VAL H
Yacatis North Ninfea Cassis VAL ERI1 SA PN1 ROP

Kouvola KR 23.8.2014

Tuomari: 
Anita Al-Bachy

Yacatis Ikiliikkuja Indy VAL ERI1 SA PU1 ROP
Pihapolun Eemil AVO ERI1 SA PU2 SERT FI MVA
Pihapolun Eerik AVO ERI2 SA PU3 VASERT
Pihapolun Estelle AVO ERI1
Porthos JUN EH1
Ubora Xavi JUN EH1
Dandinas Vappu Onni JUN EH2
Simba POISSA

Ikaalinen ryhmä 23.8.2014

Tuomari: 
Harto Stockmari

Urokset
Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Nartut
Maison Coco Aimée AVO EH1
Easy Jump's Xena VET ERI1 SA PN1 ROP ROP-VET

Valkeakoski 16.8.2014

Tuomari: 
Hannele Jokisilta

Pennut
Yacatis Eureka Esja PEK1 KP ROP-pentu

Urokset
Ilsø Danske Lenni Fra Sundet VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Shenzi JUN HYL
Cinderella NUO EH1
Yacatis Katinka Nordic Kemp AVO ERI1

Raisio KR 16.8.2014

Tuomari: 
Ekaterina Senashenko (RUS)

Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Simpuran Meirän Manta AVO ERI1 SA PN1 ROP SERT
Yacatis Astrid Af Sommernäs JUN ERI1 SA PN2 VASERT
Yacatis Xuper Joyful NUO ERI1 SA PN3
Leonberget'z Fantasy For Yacatis VET ERI1 SA PN4 VET ROP
Yacatis North Nadina Centa AVO ERI2
Yacatis Katinka Nordic Kemp AVO ERI3
Yellowskin's Lille Många Bäckar Små JUN EH1
Yacatis Royal Lucky Pot AVO EH1
Ilolanpihan Onnekas Olivia JUN EH2

Maailman Voittaja, Helsinki KV 8.8.2014

Tuomari: 
Svend Erik Lövenkjaer

Urokset
Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Nybygårds Zuper Zune JUN ERI1 JMV-14
Readytoplay Heartbreaker Hiski JUN EH2
Ubora Januzaj JUN EH3
Simba T
Little Denmark's Genuine Gem NUO ERI4
Pihapolun Eemil NUO ERI2
Pihapolun Eerik NUO ERI3
Yellowskin's Lille Keenan Kaftan NUO ERI1 VASERT
Yacatis True Emperor Neo AVO EVA
Yacatis Xuper Fast AVO EH1
Ilsö Danske Lenni Fra Sundet VAL ERI2
Pousoda Casanova VAL ERI3
Yacatis Ikiliikkuja Indy VAL H
Yacatis Kastor Nordic Kemp VAL EH4
Zkrubbe's Lionheart VAL ERI1 VSP SERT FI MVA MV-14

nartut:
Army G.I. Jane JUN EH
Choice Of Bellrose Back To Kitenga JUN ERI2
Gartnervejens Modgun Af Nal JUN EH
Megarden's Beyla Bernice JUN ERI1 SERT JMV-14
Nybygårds Äkta Äldsten JUN EH
Readytoplay Honeybunch Hiplu JUN EH
Stolta Ebbas Njärd Najad JUN EH3
Ubora Valencia JUN EH4
Yacatis Astrid Af Sommarnäs JUN EH
Yacatis Beauty Boogie JUN T
Yacatis Cute Lill Miss Cayla JUN T
Gårdbanditten Sjarmerende Sonja NUO EH2
Nybygårds Yngsta Ylva NUO ERI1
Pihapolun Estelle NUO H
Yacatis Xuper Joyful NUO H
Yacatis Yenta Vildros NUO H
Yacatis Zigne Af Nordri NUO T
Kitenga Extreme Emmi AVO ERI1 ROP FI MVA MV-14
Maison Coco Aimee AVO ERI2
Yacatis Kastanya Nordic Kemp AVO H
Maison Coco Amelie VAL EH4
Villiniityn Adalmiina VAL EH3
Yacatis Coffeepot Cinder VAL H
Yacatis Lady Lilyann VAL H
Yacatis North Nano Cookie VAL HYL
Yacatis North Ninfea Cassis VAL ERI1
Yacatis North Ninja Catiya VAL ERI2
Easy Jump's Xena VET EH3
Leonberget'z Fantasy For Yacatis VET ERI1 VET-ROP
Nybygårds Cajsa Caramel VET ERI2

Kuopio KV 3.8.2014

Tuomari: 
Freddie Klindrup (DEN)

Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Ilsö Danske Lenni Fra Sundet VAL ERI1 SA PU1 ROP
Yacatis North Ninfea Cassis VAL ERI1 SA PN1 VSP
Yacatis Ähäkutti VAL ERI2 SA PN2
Yacatis Coffeepot Cinder VAL ERI3 SA PN3
Yacatis Cute Lill Miss Cayla JUN ERI1
Pocahontas NUO EH1

Siikajoki RN 3.8.2014

Tuomari: 
Auli Haapiainen-Liikanen

Yacatis Å-Hugo Of Wind VAL ERI1 SA PU1 ROP
Yacatis Ikiliikkuja Indy VAL ERI2 SA PU2
Elvis JUN ERI1
Cappucino AVO EH1
Simba JUN EH2

Kuopio KV 2.8.2014

Tuomari: 
Marianne Holm

Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Yacatis Öjar Önskedröm JUN ERI1 SA PU1 VSP SERT
Yacatis Cute Lill Miss Cayla JUN ERI1 SA PN1 ROP SERT
Yacatis Coffeepot Cinder VAL ERI1 SA PN2
Yacatis North Ninfea Cassis VAL ERI
Ubora Valencia JUN EH2

Kuopio KV 1.8.2014

Tuomari: 
Gert Christensen (DEN)

Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Dandinas Vappu Vauhti JUN ERI1 SA PU1 VSP SERT
Yacatis Ähäkutti VAL ERI1 SA PN1 ROP
Yacatis North Ninfea Cassis VAL ERI2 SA PN2
Pocahontas NUO ERI1
Ilsö Danske Lenni Fra Sundet VAL ERI1
Yacatis Coffeepot Cinder VAL ERI3
Yacatis Cute Lill Miss Cayla JUN EH1

Saarijärvi KR 27.7.2014

Tuomari: 
Attila Czeglédi

Urokset
Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Yacatis Öjar Önskedröm JUN ERI1
Raul AVO ERI2
Yacatis Marsipan Mums AVO ERI1 PU1 SA SERT ROP

Nartut
Yacatis Cute Lill Miss Cayla JUN ERI1 PN1 SA SERT VSP
Nybygårds Xbox Xena NUO H
Dandinas Honest Heart AVO EVA
Posouda Isn't She Lady Kelly AVO ERI1

Haapsalu KR Viro, 26.7.2014

Tuomari: 
Marko Lepasaar (EST)

Yacatis Ikiliikkuja Indy VAL ERI1 SA PU1 ROP SERT EE MVA
Simba JUN ERI1 SA PU2 JUN-ROP JUN-SERT

Mäntsälä KR 19.7.2014

Tuomari: 
Marja Kurittu

Pennut
Nybygårds Önskedrömmen PEK1 KP ROP-pentu

Urokset
Hopp Fallera Apsnygga Abbe JUN ERI1
Ubora Xavi JUN ERI2
Haritzas Diggiloo AVO ERI1 SA PU2 SERT
Yacatis Exellent Eddie AVO ERI2 SA PU3 VASERT
Ilsø Danske Lenni Fra Sundet VAL ERI1 SA PU1 VSP
Nybygårds Praktiska Paul VAL ERI2 SA PU4

Nartut
Benzelias Kickstarting Kelly JUN ERI3
Gartnervejens Modgun Af Nal JUN ERI1 SA PN2 VASERT
Nybygårds Zamba Zaza JUN ERI2
Nybygårds Xbox Xara NUO ERI1 SA PN3
Maison Coco Aimée AVO ERI2 SA PN4
Nybygårds Typiska Tyra AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP

Kasvattaja
Kennel Nybygård KASV1 KP ROP-kasvattaja

Kemi KV 19.7.2014

Tuomari: 
Tuire Okkola

Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Nybygårds Yngsta Ylva NUO ERI1 SA PN1 ROP SERT
Incalines Aslan VAL ERI1 SA PU1 VSP
Skadis Adlige-Asgrim AVO ERI1 SA PU2 SERT
Vanilla JUN ERI1

SSKY erkkari Nastola, 5.7.2014

Tuomari: 
Markku Kipinä

Urokset
Simba JUN ERI1
Pihapolun Eemil NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Pihapolun Eerik NUO ERI2 SA PU2
Yacatis Ikiliikkuja Indy VAL ERI1 SA PU3

Nartut
Yacatis Lill Miss Cayla JUN ERI1
Yacatis North Ninfea Cassis VAL ERI1 SA PN1 ROP

Kokkola KV 12.7.2014

Tuomari: 
Nils-Arne Törnlöv (SWE)

Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Pousoda Casanova VAL ERI1 SA PU1 ROP
Yellowskin's Lille Konan Kråkspark NUO ERI1 SA PU2 SERT
Pousoda Isn't She A Lady Kelly AVO EH

Oulu KV 12.7.2014

Tuomari: 
Paula Heikkinen-Lehkonen

Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Vanilla JUN ERI1 SA PN1 ROP SERT
Yacatis Å-Hugo Of Wind VAL ERI1 SA PU1 VSP
Pousoda Isn't She A Lady kelly AVO H

Juva KR 5.7.2014

Tuomari: 
Marianne Holm

Urokset

Yacatis Eureka Ephiski PEK1 KP ROP-pentu
Pihapolun Eemil NUO ERI1 PU1 SA SERT ROP
Pihapolun Eerik NUO EH2

Nartut
Nybygårds Zöta Ziv JUN EH1
Gårdbanditten Sjarmerende Sonja NUO EH1

Helsinki KR 26.7.2014

Tuomari: 
Hannele Laine Jensen

Nybygårds Praktiska Paul VAL ERI1 SA PU1 ROP
Yacatis Excellent Eddie AVO ERI1 SA PU2 SERT
Little Denmark's Genuine Gem JUN ERI1 SA VASERT
Fjellalunda's Unique Unix AVO ERI2
Hopp Fallera Absnygga Abbe JUN H
Ubora Januzaj JUN H
Yacatis Äänis Af Träskkulla NUO HYL

Easy Jump's Xena VET ERI1 SA PN1 VSP VET-ROP
Leonberget'z Fantasy For Yacatis VET ERI2 SA PN2
Gårdbanditten Sjarmerende Sonja NUO ERI1
Yacatis Zigne Af Nordri NUO EH2

Saarijärvi KR 26.7.2014

Tuomari: 
Attila Czedlédi (HUN)

Yacatis Cute Lill Miss Cayla JUN ERI1 SA PN1 VSP SERT
Yacatis Marsipan Mums AVO ERI1 SA PU1 ROP SERT
Yacatis Öjar Önskedröm JUN ERI1
Pousoda Isn't She A Lady Kelly AVO ERI1
Raul AVO ERI2
Nybygårds Xbox Xena NUO H
Dandinas Honest Heart AVO EVA

Oulu KV 18.5.2014

Tuomari: 
Kitty Sjong, Tanska

Urokset
Xantemi's B-Hero JUN EH1
Skadis Adlige-Asgrim NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Yacatis Å- Hugo of Wind VAL ERI1 SA PU2

Nartut
Vanilla JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Skadis Artika-Atla NUO EH1

Rauma KR 17.5.2014

Tuomari: 
Leni Finne

Pennut
Benzelias Kickstarting Kelly PEK1 KP ROP-pentu

Urokset
Ilsø Danske Lenni Fra Sundet VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Cinderella JUN H
Gartnervejens Modgun Af Nal JUN ERI1 SA PN3 SERT Belcando ROP-juniori
Yacatis Katinka Nordic Kemp AVO EH1
Yacatis North Ninja Catiya VAL ERI1 SA PN1 VSP
Yacatis Ylva af Nordic VAL ERI2 SA PN2