Aluetoiminta

Aluetoiminnan tarkoituksena on järjestää vapaamuotoisesti tapaamisia, jotta samalla alueella asuvien pihisten omistajineen olisi helpompi tutustua toisiinsa. Ota yhteyttä alla lueteltuihin yhteyshenkilöihin, jos tapahtumat kiinnostavat. Yhteyshenkilöitä tarvitaan vielä monelle suunnalle, joten jos olet kiinnostunut toimimaan alueyhtyshenkilönä, ota yhteyttä hallitukseen. Yhdistys tukee alueyhteyshenkilön vetämää aluetoimintaa rahallisesti.

Alueen sähköpostilistan osoite lukee alueen nimen alla. Jos haluat liittyä listalle, ota yhteyttä alueen alueyhteyshenkilöön.

Pohjois-Karjala

pohjoiskarjala(at)pihakoirat.net

Hanna Eronen hanna.eronen91(at)gmail.com
Jenni Ikonen jennimaria90.karjalainen(at)gmail.com
Alueen keskustelupalsta

Uusimaa

uusimaa(at)pihakoirat.net

Janette Valaja, janette.valaja(ät)gmail.com tai 040 571 5399
Ainu Voipio, ainu.voipio(at)gmail.com tai 0400 724 765
Alueen keskustelupalsta

Mikkelin seutu

Heli Kari heli.kari(at)spek.fi
Alueen keskustelupalsta

Kaakkois-Suomi

Taina Salomäki, salomaki.taina(at)gmail.com
Alueen keskustelupalsta

Etelä-Karjala

etelakarjala(at)pihakoirat.net

Tiina Jokinen tjokinen9(at)gmail.com tai 050 4644831
Alueen keskustelupalsta

Keskustelua myös Facebook-ryhmässä Etelä-Karjalan Tanskalais-ruotsalaiset pihakoirat

Keski-Pohjanmaa

keskipohjanmaa(at)pihakoirat.net

Johanna Koivusaari johanna.koivusaari(at)netikka.fi
Alueen keskustelupalsta

Pirkanmaa

pirkanmaa(at)pihakoirat.net

Anneli Jylhä anneli.jylha(at)iki.fi ja
Liisa Parviainen liisa.parviainen(at)hotmail.com
Alueen keskustelupalsta

Keski-Suomi

Mirika Hyöty, mirikahyoty(at)gmail.com
Lotta Vanas, lotta_v(ät)hotmail.com
Alueen keskustelupalsta

Keskustelua myös Facebook-ryhmässä Keski-Suomen pihakoirat

Kanta-Häme

Anna Hietikko anna.s.hietikko(at)gmail.com
Milla Laitanen milla.laitanen(at)gmail.com
Alueen keskustelupalsta

Varsinais-Suomi

varsinaissuomi(at)pihakoirat.net

Elisa Reunanen elisareunanen(at)gmail.com ja
Riika Räisänen raisanenriika(at)gmail.com
Alueen keskustelupalsta

Keskustelua myös Facebook-ryhmässä Varsinais-Suomen pihakoirat

Nose Work- koulutus 27.11.2017 ja Pikkujoulut 4.12.2017

Lenkkejä ja hakutreenejä kuukausittain, seuraa internetsivuja

27.12.2017 - 11:00

Savo

Sari Kautto sarikautt(at)gmail.com tai 045 643 7400

Noora Kiilakoski noora.kiilakoski(at)gmail.com tai 0449700794

Niina Tuokko ninni.tuokko(at)gmail.com tai 0445182221